Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z prawie 350 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 27 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza 4 miliony klientów.

W ofercie sieci znajduje się ponad 50.000 różnych produktów. Tesco na bieżąco rozwija i ulepsza ofertę produktów sprzedawanych pod marką własną. W ubiegłym roku w ofercie Tesco pojawiło się 770 produktów oferowanych w tej sieci na wyłączność. Produkty te stanowią alternatywę dla oferty sieci dyskontowych.

Tesco współpracuje w Polsce z ponad 1500 dostawcami. W przeprowadzonym w 2009 roku wśród dostawców badaniu opinii "Suppliers Viewpoint", ponad 90% dostawców zadeklarowało zadowolenie ze współpracy z Tesco.

Tesco promuje polskie firmy i polskie produkty nie tylko w kraju, ale i za granicą. Działania w ramach wspierania eksportu polskich produktów do innych krajów europejskich sieć rozpoczęła już w 1999 roku.

Tesco w Polsce zatrudnia prawie 27 000 pracowników. W strukturach Tesco istnieje prawie 700 różnych stanowisk, zaś ponad 90% stanowisk kierowniczych zajmują osoby z awansu wewnętrznego. Obecnie ponad 1700 osób uczestniczy w programach rozwojowych, zaś na same szkolenia zewnętrzne firma przeznaczyła w 2009 ponad milion złotych.

W grudniu 2009 dzięki wspólnym staraniom Tesco i Fundacji Pomocy Dzieciom „Happy Kids” otwarty został rodzinny dom dziecka w Łodzi. Przez ostatnie dwa lata sieć pomagała Fundacji zbierać środki na nową placówkę oraz promować ideę rodzicielstwa zastępczego wśród klientów, pracowników i partnerów handlowych. Pieniądze były pozyskiwane między innymi poprzez zbiórkę pieniędzy do puszek przy kasach w sklepach Tesco, sprzedaż specjalnej edycji kartek pocztowych oraz zachęcanie klientów i pracowników do odpisu 1% od podatku na rzecz Fundacji.

W efekcie tych działań udało się zebrać 1 milion złotych, dzięki czemu Fundacja dokonała zakupu odpowiedniej nieruchomości i powołała do życia nowy Rodzinny Dom Dziecka dla siedmiorga podopiecznych. W 2009 roku Tesco zaangażowało się w organizację zbiórek krwi przy sklepach. W 75 zbiórkach udało się zebrać ponad 600 litrów krwi.

Kontakt

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Niedziela: przez całą dobę

powrót