Maxi Zoo

Maxi Zoo: w świecie karm i przysmaków

Obowiązuje w dniach: 18.01.2023 - 07.02.2023

W świecie karm i przysmaków – jak odpowiednio dobrać produkt dla swojego pupila?

Współcześnie, bogate oferty sklepów dla zwierząt pozwalają znaleźć produkt, który idealnie spełni potrzeby żywieniowe czworonożnego przyjaciela. Jednak układanie prawidłowej diety wymaga od opiekuna wiedzy i wcześniejszego przygotowania. O czym należy pamiętać sięgając po karmę oraz przysmaki?

Pupile podobnie jak ludzie, do prawidłowego funkcjonowania potrzebują witamin oraz wartości odżywczych, które dostarczają do organizmu przez pożywienie. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zbilansować dietę i uwzględnić w niej wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

Prawidłowy pokarm dla kotów

Koty są z natury drapieżnikami, dlatego podstawę żywieniową powinno stanowić mięso. Oczywiście nie można zapominać o warzywach i owocach, które obok głównego składnika w postaci białka, będą dostarczać witaminy i minerały gwarantujące prawidłowy rozwój. Podstawowym wyzwaniem w przypadku tych zwierząt jest wybór między karmą suchą oraz karmą mokrą. Bez względu na wariant przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład. Produkty wysokiej jakości nie zawierają polepszaczy smaku i sztucznych dodatków i to właśnie one powinny stanowić pierwszy wybór. Opiekunowie kotów często decydują się na karmy mokre i przemawia za tym jeden istotny czynnik — duża zawartość wody. Warto nadmienić, że koty w środowisku naturalnym najczęściej nawadniają się właśnie podczas jedzenia. Z kolei brak spożywania odpowiedniej ilości wody powoduje u nich poważne problemy z nerkami, dlatego należy zwracać na ten obszar szczególną uwagę. Karmy suche są z pewnością bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które starcza na dłużej. Kolejną zaletą jest również łatwość przechowywania, która nie wpływa na utratę świeżości. Trzecim sposobem jest wprowadzanie diety mieszanej. Dzięki niej kot będzie pozyskiwał wodę z karmy mokrej, a sytość zapewni mu karma sucha. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, pupil musi mieć zapewniony stały dostęp do świeżej, codziennie wymienianej wody. Bardzo ważny jest dobór pożywienia zgodnie z wiekiem, stanem zdrowia i ewentualnymi problemami pupila. W tym przypadku niezbędna będzie konsultacja weterynaryjna, a lekarz pomoże wybrać odpowiednią karmę spełniającą potrzeby kota. Jeśli chodzi o przysmaki, częstym wyborem są kremowe pasty, a także suszone kawałki mięsa, które dostarczają wodę oraz wiele składników odżywczych. Tu również należy kierować się jakością i dokładnie czytać etykiety.

Na co zwrócić uwagę kupując karmę dla psa?

Psia dieta, podobnie jak w przypadku kotów, musi być dostosowana pod względem wieku, wagi, aktywności oraz ewentualnych problemów zdrowotnych pupila. Jej głównym składnikiem powinno być mięso. Nie można także zapominać o warzywach i owocach, dzięki którym pies pozyska z pokarmu cenne wartości odżywcze w postaci witamin, węglowodanów czy błonnika. Podczas kupna karmy należy zwracać uwagę na jej skład. Pokarm wysokiej jakości będzie pozbawiony sztucznych aromatów, konserwantów, polepszaczy smaków, zbóż czy soi, które mogą powodować alergię oraz dolegliwości układu pokarmowego. Warto przyjąć prostą zasadę — im mniej dodatków, tym lepsza karma. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku przysmaków i przekąsek. Podczas wybierania pyszności dla pupila warto zapoznać się z ich składem i sięgać po produkty wysokomięsne z dodatkiem warzyw lub owoców, które nie zawierają zbóż i sztucznych dodatków. Wiele produktów może wywoływać wspomnianą alergię, dlatego po posiłku należy obserwować zachowanie psa, a w przypadku wystąpienia objawów np. w postaci częstego drapania, niezwłocznie udać się do weterynarza. Badanie pomoże zdiagnozować problem i wyeliminować z diety uczulające składniki. Więcej informacji na temat właściwego żywienia psów oraz wiele innych ciekawych tematów można znaleźć na stronie Maxi Zoo Polska https://www.maxizoo.pl/magazyn/pies/zywienie/ktora-karma-zapewni-wlasciwe-zywienie/.

Szeroka oferta produktowa w jednym miejscu

Mając na uwadze dobro oraz zdrowie zwierząt, sieć sklepów Maxi Zoo Polska stale poszerza swoją ofertę, dostarczając opiekunom szeroki zakres karm. Dzięki doskonałej znajomości potrzeb pupili sieć oferuje produkty wysokiej jakości, które gwarantują prawidłowy rozwój czworonogów. W asortymencie znajdują się również karmy specjalistyczne dedykowane zwierzętom z alergią czy problemami układu pokarmowego. Maxi Zoo Polska kładzie także nacisk na marki dostępne tylko w tej sieci. Ich głównymi atutami jest wysoka jakość, a także atrakcyjne ceny, co stanowi podwójną korzyść dla konsumentów. Produkty dwóch z nich – Premiere oraz MultiFit – są aktualnie objęte wyjątkowymi rabatami. Promocja trwa od 18 stycznia do 7 lutego i dotyczy karm suchych oraz mokrych dla psów i kotów. Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/.

powiadom znajomych