15.05-30.06

Odkryj geniusz Leonarda da Vinci podczas wystawy w Gemini Park Tarnów

10 maja 2024 r.

Gemini Park Tarnów zaprasza na niezwykłą podróż w czasie do epoki renesansu! „Machiny Leonarda da Vinci” to wyjątkowa wystawa, prezentująca repliki najsłynniejszych wynalazków i dzieł jednego z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości. Unikatowa ekspozycja, w ramach której odbędą się również oprowadzania i warsztaty przygotowane przez tarnowski Pasaż Odkryć, będzie dostępna od 15 maja do 30 czerwca.

Geniusz renesansu zawitał do Gemini Park!

Wystawa składa się z blisko 30 eksponatów, z których wiele można dotknąć i wprawić w ruch. Od karabinu maszynowego, przez lotnię, koparkę, interaktywne łożyska kulowe, działo zaporowe, aż po rower i przekładnię ślimakową – podczas odwiedzin centrum handlowego będzie można odkryć, jak daleko Leonardo da Vinci wyprzedził swoje czasy. Co ważne, do rekonstrukcji eksponatów zostały użyte tylko te materiały, które były stosowane w epoce renesansu.

Oprowadzania i warsztaty przegotowane przez Pasaż Odkryć

W dniu otwarcia, a także w każdy czwartek i piątek od 9:00 do 16:30, eksperci z tarnowskiego Pasażu Odkryć poprowadzą warsztaty i oprowadzania, które będą okazją, by zgłębić tajniki renesansowej technologii i sztuki pod okiem specjalistów.

Zachęcamy do zapisów grup zorganizowanych pod numerem +48 14 688 88 86.

Dlaczego warto odwiedzić „Machiny Leonarda da Vinci”?

To nie tylko wystawa, ale też miejsce nauki i inspiracji. Dzięki bogatym opisom, rycinom, materiałom edukacyjnym oraz grafikom, każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł zrozumieć zasady działania maszyn i zobaczyć, jak renesansowy geniusz łączył sztukę z nauką.

Oprócz konstrukcji wykonanych z drewna (i to bez użycia nawet jednego gwoździa, czyli dokładnie tak, jak opisał to mistrz w notatkach!), będzie można z bliska zobaczyć reprodukcje najsłynniejszych dzieł Leonarda, w tym „Mony Lisy”, „Damy z gronostajem” czy „Ostatniej Wieczerzy”.

Przyjdź, dotknij i zafascynuj się!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic, aby wspólnie odkryć, dlaczego wynalazki Leonarda da Vinci pozostają aktualne nawet po wiekach. Wystawa to doskonały sposób na spędzenie czasu pełnego inspiracji i edukacji, w rodzinnym gronie.

Lokalizacja wystawy:

Wejście od strony zewnętrznego parkingu centrum handlowego, tuż obok sklepu 50style.

Kliknij TUTAJ, aby sprawdzić lokalizację ►

Wystawa biletowana:

Bilet ulgowy: 8 zł, bilet normalny: 10 zł, bilet grupowy: 5 zł, bilet rodzinny 2+2: 25 zł.

Dzieci do 3 roku życia: wstęp wolny.

Bilety do nabycia na miejscu. Zapisy dla grup zorganizowanych pod numerem +48 14 688 88 86.

Wystawa maszyn Leonarda da Vinci w Gemini Park Tarnów potrwa od 15 maja do 30 czerwca.

Zapraszamy przez 7 dni w tygodniu, w godz. 9:00-19:00.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio ESKA Tarnów.

www.tarnow.eska.pl

facebook.com/eskatarnownews

powiadom znajomych